Зірковість готелів

Zirkovist_goteliv

Найпростіша «астрономія» зрозуміла кожному туристу: п’ятизірковий готель явно краще однозіркового. Але чим більше подорожуєш, тим більше питань і непорозумінь виникає. Чому готель з трьома зірочками може бути цілком затишним місцем, але в іншій країні ті ж самі три зірки означають запорошений клаптик простору? Чому в Єгипті і Туреччині все узбережжя усіяне «п’ятірками», а в Греції взагалі букви замість зірок – А, В, С? Відповідь проста: єдиної для всіх країн системи класифікації готелів не існує! Всесвітня туристична організація (UN WTO) спільно з Міжнародною організацією по стандартизації (ISO) розробили вимоги до готелів, але вони носять рекомендаційний характер. Мало того, у багатьох країнах сертифікація готелів навіть у великих містах країни необов’язкова. Хочеш – отримуй зірки, не хочеш – справа твоя.

Як же тоді вибрати серед сотень готелів гідну? Професіонали радять орієнтуватися не стільки по зіркам (найчастіше готель 3 * може бути краще 4 *), скільки по брендам і відгуками. У кожній великій міжнародній мережі свої стандарти якості – і за рівнем сервісу, і за розміром номерів, і за кількістю ресторанів і басейнів. Тому ви завжди будете знати, що вас чекає в готелі зі знайомим ім’ям, в якій би країні він не знаходився. Скажімо, Ritz-Carlton в Шарм-ель-Шейху, Дубаї, Барселоні або Португалії хоч і враховують місцеві особливості, але зберігають єдиний стандарт. Це готелі De Luxe – трохи краще, ніж п’ять зірок. Категорія неофіційна, але має на увазі цілком важливі для сервісу речі: бажання виконати будь-яку примху гостя, дружелюбність, особливий дизайн.

Незалежні маленькі готелі також можуть бути дуже хорошими. Але переконатися в цьому можна тільки за відгуками людей, які там побували. Зверніть увагу і на сайт готелю: якщо він зроблений добре, зручний для користувача, з відмінними фотографіями, швидше за все, до поняття «якість» в цьому готелі ставляться з повагою, а якщо сайт зроблений неохайно, швидше за все, і готель такий же.

RussianUkrainian